OSNOVE PAMĆENJA I UČENJA – KAKO PRAKTIČNO PRIMIJENITI PSIHOLOGIJSKE SPOZNAJE? (dr. D. HREN)

Napisao/la Matko Erceg on .

Fizikalno društvo Split (FDS) i Udruga kemijskih inženjera i tehnologa Split (UKITS) u sklopu svoje nastavne sekcije organizirali su 12. prosinca 2012. predavanje koje je održao dr.sc. Darko Hren, viši asistent Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu održao predavanje OSNOVE PAMĆENJA I UČENJA – KAKO PRAKTIČNO PRIMIJENITI PSIHOLOGIJSKE SPOZNAJE?

SAŽETAK
U sklopu predavanja prikazan je model pamćenja temeljen na teorijskom pristupu tzv. Human information processing sustava. Predočena su i istraživanja na temelju kojih je moguće zaključiti o praktičnim preporukama za organizaciju i strategije učenja, te za organizaciju nastave i nastavnih sadržaja. Glavni dio predavanja bio je posvećen praktičnim preporukama kako studentima tako i nastavnicima, a u raspravi nakon predavanja razmijenjena su i iskustava sudionika predavanja.