POZORNOST I NASTAVA (PREDAVAČ PROF. ANTE VUČKOVIĆ, dekan Katoličko-bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu)

Napisao/la Matko Erceg on .

Fizikalno društvo – Split (FDS) i Udruga kemijskih inženjera i tehnologa Split (UKITS) u sklopu svoje nastavne sekcije organizirali su  20. veljače 2013. predavanje pod nazivom Pozornost i nastava na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Splitu. Predavanje je održao prof. dr. sc. Ante Vučković, dekan Katoličko-bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu. Predavanju je sudjelovao veliki broj nastavnika i studenata Kemijsko-tehnološkog fakulteta i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Splitu. Zaključeno je da ništa ne može tako uništiti nastavu kao nedostatak pozornosti i ništa nastavu ne pretvara u vrhunski užitak kao pozornost. Istaknuta je važnost pozornosti u svakodnevnom životu i međuljudskim odnosima, te prednosti koje nam pozornost na osobe i djelatnosti kojima se bavimo može donijeti.