Novosti (UKITS)

Prezentacija kompanije TEHNIX d.o.o. na Kemijsko-tehnološkom fakultetu

Napisao/la Matko Erceg on .

Udruga kemijskih inženjera i tehnologa Split (UKITS) i Udruga bivših studenata i prijatelja Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu pozivaju svoje članove i sve zainteresirane na predavanje pod nazivom TVORNICE ZA PRERADU MIJEŠANOG KOMUNALNOG OTPADA - INOVATIVNA TEHNOLOGIJA KOMPANIJE TEHNIX d.o.o. KAO NAJBOLJE RJEŠENJE ZA GOSPODARENJE MIJEŠANIM KOMUNALNIM OTPADOM. Kompanija Tehnix d.o.o. vodeća je eko-industrija u ovom dijelu Europe za projektiranje, proizvodnju, servisiranje strojeva i opreme koji su u funkciji zaštite okoliša. Dobitnik je preko 80 nagrada za dostignuća u razvoju eko-tehnologija. Naglasak ovog predavanja je na inovativnu tehnologiju društveno odgovornog i održivog gospodarenja miješanim komunalnim otpadom mehaničko-biološkom-termičkom obradom (MBO-T) koja rješava komunalne, ekološke i zdravstvene probleme ove vrste otpada. Za ovu inovaciju Tehnix d.o.o. je dobio zlatnu medalju na 67. Međunarodnom sajmu inovacija IENA koji se od 29. listopada do 1. studenog 2015. održavao u Nürnbergu.

Predavanje će održati Siniša Bradarić Šlujo, dipl. oec. dugogodišnji regionalni direktor kompanije Tehnix d.o.o., u srijedu, 18. studenog 2015. s početkom u 18:00 sati na Kemijsko-tehnološkom fakultetu, Teslina 10/V, predavaonica br. 1.

Više...