Otvoren pristup - Science Journals - do 25.03.2020.

Otvoren je pristup na časopise Science u izdanju American Association for the Advancement of Science (AAAS). Science Journals su vodeći časopisi koji objavljuju znanstvene vijesti, komentare i najsuvremenija istraživanja u okviru svih područja znanosti s naglaskom na STEM područje. Dostupnost pojedinih časopisa i druge detalje možete pronaći u opisu baze.
Portal elektroničkih izvora NSK

Otvoren pristup - Annual Reviews - do 25.03.2020.

Otvoren je pristup na časopise Annual Reviews istoimenog američkog izdavača. Annual Reviews predstavlja zbirku časopisa s recenzijama najnovijih istraživanja u okviru društvenih, humanističkih, prirodnih znanosti te biomedicine i zdravstva. Dostupnost pojedinih časopisa možete pronaći u opisu baze.
Izvor: Portal elektroničkih izvora NSK

Otvoren pristup na baze podataka – EBSCOhost

Otvoren je pristup na sljedeće baze podataka putem EBSCOhost platforme: Inspec, PsycINFO, PsycARTICLES, CAB Abstracts i MathSciNet (dostupna i direktno na platformi izdavača American Mathematical Society).
Izvor: Portal elektroničkih izvora NSK

Earth, Atmospheric & Aquatic Science Collection (Proquest) – probni pristup do 19.04. 2019.

Proquestovoj zbirci Earth, Atmospheric & Aquatic Science možete pristupiti s računala u Sveučilišnoj knjižnici, Pomorskom fakultetu i Sveučilišnom odjelu za studije mora do 19. travnja 2019.

Zbirka uključuje časopise iz

Prekid pristupa – MathSciNet

Isključen je pristup na bazu podataka MathSciNet zbog isteka licence. U tijeku je postupak javne nabave za navedenu bazu podataka, a završetak istog i potpis licenčnog ugovora očekuje se u svibnju. Za sva dodatna pitanja obratite se na baze@nsk.hr ili na 01 6164 172.
Izvor: Portal elektroničkih izvora NSK.