Međunarodni skup za odgojitelje, učitelje i nastavnike, pripadnike hrvatske nacionalne manjine i hrvatskog iseljeništva na KTF-u

Napisao/la Marika Grubišić on .

Međunarodni stručni skup za odgojitelje, učitelje i nastavnike, pripadnike hrvatske nacionalne manjine i hrvatskog iseljeništva otvoren je 19. kolovoza 2025. godine na Kemijsko-tehnološkom fakultetu u Splitu, a trajat će do 22. kolovoza 2025.  Ovaj skup provodi se od 2011. u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje kao kontinuirana podrška odgojiteljima, učiteljima i nastavnicima koji organiziraju nastavu hrvatskog jezika u sustavima odgoja i obrazovanja država u kojima Hrvati imaju status nacionalne manjine. Na ovogodišnjem skupu sudjeluje oko 40 odgojitelja, učitelja i nastavnika iz Austrije, Kanade, Mađarske, Makedonije, Rumunjske, Slovačke, Slovenije i Srbije.

Skup je otvoren umjetničkim programom učenika Osnovne škole Visoka iz Splita, nakon čega su pozdravnim riječima sudionike skupa pozdravili mr. sc. Katarina Milković, prof., ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje, prof. dr. sc. Matko Erceg, dekan Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu, Ivo Bilić, zamjenik gradonačelnika Splita, Tomislav Đonlić, prof., pročelnik Ureda za prosvjetu Splitsko-dalmatinske županije,  Dario Magdić, zamjenik državnog tajnika, Središnji državni ured za Hrvate izvan RH te Zrinka Mužinić Bikić, državna tajnica, Ministarstvo znanosti, obrazovanje i mladih.

Program skupa uključuje predavanja znanstvenika iz područja povijesti, umjetnosti, kulture i prirodoslovlja s Filozofskog fakulteta u Splitu te provedbu radionica pod vodstvom viših savjetnica predmetnih područja (hrvatski jezik, povijest i glazbena kultura) Agencije za odgoj i obrazovanje. Za zainteresirane sudionike skupa organiziran je obilazak i predstavljanje Kemijsko-tehnološko fakulteta.

Organizatorima i sudionicima želimo uspješan skup i ugodan boravak na našem Fakultetu, Sveučilištu i Splitu! 

NATJEČAJ za upis studenata na doktorski studij KEMIJA I KEMIJSKO INŽENJERSTVO u akademskoj godini 2025./2026.

Napisao/la Marika Grubišić on .

SVEUČILIŠTE U SPLITU
KEMIJSKO-TEHNOLOŠKI FAKULTET
raspisuje
NATJEČAJ
za upis studenata na doktorski studij
KEMIJA I KEMIJSKO INŽENJERSTVO
 u akademskoj godini 2025./2026.
Doktorski studij Kemija i kemijsko inženjerstvo Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu traje 6 semestara (3 godine).
Doktorski studij mogu upisati pristupnici (m/ž) koji:
  • su završili sveučilišni diplomski studij ili sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij (ranije sveučilišni dodiplomski studij) iz znanstvenog polja kemije, kemijskog inženjerstva, prehrambene tehnologije i biotehnologije kao i završen neki od srodnih studija uz eventualno polaganje razlikovnih ispita (srodne studije te razlikovne ispite određuje Fakultetsko vijeće KTF-a na prijedlog Povjerenstva za doktorski studij)
  • imaju ostvaren težinski prosjek ocjena na sveučilišnom diplomskom studiju ili sveučilišnom integriranom prijediplomskom i diplomskom studiju (ranije sveučilišni dodiplomski studij) ≥ 3,5 ili dvije relevantne preporuke od kojih jedna mora biti od mentora diplomskog rada.

Lista kandidata za članove Senata Sveučilišta u Splitu 30. lipnja 2025.

Napisao/la Marika Grubišić on .

Povjerenstvo za izbor novih članova Senata Sveučilišta u Splitu donijelo je dana 30. lipnja 2025. godine Odluku kojom se utvrđuje lista kandidata za članove Senata Sveučilišta u Splitu. Predmetna Odluka Povjerenstva i Zahtjev prof. dr. sc. Joška Božića o povlačenju kandidature nalaze se u prilogu. 

Zahtjev za povlačenje kandidature
Odluku kojom se utvrđuje lista kandidata za članove Senata Sveučilišta u Splitu