Oglasna ploča (Izv. prof. dr. sc. Ivica Blažević)

Organska sinteza: Promjena termina ispita

Ispit iz Organske sinteze, umjesto u 10:00 u predavaonici F406, održat će se u 8:00 u predavaonici F402.
Molim studente koji pristupaju ispitu da potvrde svoj izlazak na email blazevic@ktf-split.hr
Izv. prof. dr. sc. Ivica Blažević

Vježbe iz organske kemije (razlikovna godina)

Obavještavaju se studenti preddiplomskog studija Kemijske tehnologije, Razlikovne godine da “Vježbe iz organske kemije” započinju 21. siječnja 2019. godine (ponedjeljak) u laboratoriju F503. Studenti su dužni na vježbe donijeti mantil, skriptu, bilježnicu, papirnate ubruse i rukavice. Prvi kolokvij obuhvaća gradivo od 108. do 110. stranice “Priprava tert-butil klorida") iz “Praktikuma za organsku kemiju”, Radonić, Jerković. Skripta se nalazi na web stranicama fakulteta (knjižnica-recenzirani materijali; potrebno se prijaviti sa korisničkim imenom i lozinkom).

Popis vježbi:
Vježba 1. Priprava tert-butil klorida                       Ponedjeljak       21. 1.     8:00-13:00
Vježba 2. (1. dio) Priprava fenola    (isti dan kao i vježba 1.,  ponedjeljak  21. 1.)
Vježba 3. Priprava butan-2-ona                             Utorak                 22. 1.     12:00-14:00
Vježba 2. (2.dio) Priprava fenola                           Srijeda                 23. 1.     8:00-14:00
Vježba 4. Tankoslojna kromatografija. Kromatografija na stupcu. FTIR analiza odabranih primjera iz sinteze (određivanje funkcijskih skupina).      - dogovor s voditeljem vježbi (četvrtak, 24.1.)

Voditelj vježbi: Dina Vlajčević, mag. chem. ( vlajcevicdina@gmail.com )

Prisustvovanje vježbama je obavezno!
Za sva daljnja pitanja molim da se obratite voditeljici vježbi.

Izv. prof. dr. sc. Ivica Blažević

Početak predavanja iz Organske kemije (PKT, PPT)

Obavještavaju se studenti preddiplomskog studija 2. godine (PKT-KI, ZO, razlikovna i PPT) da će predavanja započeti  u utorak 09.10. u predavaonici E402 (umjesto u A02).
Izv. prof. dr .sc . Ivica Blažević

Ispit iz Organske kemije (PKT)

Molim sve studente koji izlaze na ispitni rok 28. 8. da jave na email do ponedjeljka u 12:00 koji dio ispita izlaze kako bi se isti mogao pripremiti. Ispit će se održati od 10 - 12 h u predavaonici F 402.
Usmeni dio ispita za studente koji su položili pismeni dio održat će se u srijedu prema rasporedu koji će biti naknadno objavljen.
Izv.  prof. dr. sc. Ivica Blažević