Održavanje online radionice: Most Asked Gen AI and Scopus AI Questions Answered

Napisao/la Maja Donkov on .

Izdavač Elsevier održat će 30. srpnja 2024. godine online radionicu Most Asked Gen AI and Scopus AI Questions Answered.

Na radionici će se raspraviti o najčešćim pitanjima vezanim za generativnu umjetnu inteligenciju (GenAI) i Scopus AI, uključujući ulogu koju imaju u unapređenju alata vođenih umjetnom inteligencijom u znanstvenom okruženju te o utjecaju na znanstvenu komunikaciju i prednosti korištenja takvih alata u znanstvenim istraživanjima. Sudionici će imati priliku čuti stručne uvide i objašnjenja te praktične savjete u vezi najčešćih upita i nedoumica o GenAI i Scopus AI.

Sudionicima će na raspolaganju biti dva termina održavanja radionice.

Most Asked Gen AI and Scopus AI Questions Answered

1. srpnja 2024., 10h-11h

Most Asked Gen AI and Scopus AI Questions Answered

1. srpnja 2024., 18h-19h

Izvor: Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu

CABI online radionica za autore o objavljivanju radova

Napisao/la Maja Donkov on .

CABI će za hrvatsku znanstvenu i akademsku zajednicu održati online radionice na temu procesa objave radova u časopisima i knjigama.

Na radionici će se govoriti o tome kako odabrati publikaciju za objavu rada, kako se odvija recenzentski postupak, na što je poželjno obratiti pozornost prilikom pisanja rada i drugim aktualnim temama u kontekstu znanstvenog publiciranja.

Zainteresiranima će na raspolaganju biti dva termina održavanja radionice:

20.6.2024., 9h – 10.30h

20.6.2024., 15h – 16.30h

Obrazac za registraciju

Svim registriranim sudionicima koji neće biti u mogućnosti sudjelovati bit će dostupna snimka radionice.

Obavijest o radu Knjižnice

Napisao/la Maja Donkov on .

Knjižnica će biti zatvorena od 28. 05. 2024. do 31. 05. 2024.

Nabava e-izvora u nacionalnoj licenci za 2024. godinu

Nabava e-izvora u nacionalnoj licenci za 2024. godinu

Temeljem zaključaka Savjetodavnog povjerenstva i Pregovaračkog tima na sjednicama održanim 22. veljače 2024. i 27. ožujka 2024. godine utvrđen je popis e-izvora koji će biti dostupni u nacionalnoj licenci u 2024. godini: ...

Pročitajte više
Izvor: Portal elektroničkih izvora za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu

Održan Susret u knjižnici : ''Najstarije splitsko morsko kupalište (i okolo njega)''

Napisao/la Maja Donkov on .

Dana 08. svibnja 2024. godine u organizaciji knjižnice Fakulteta održano je predavanje u sklopu  Susreta u knjižnici.

draga slikaNa predavanju pod nazivom ''Najstarije splitsko morsko kupalište (i okolo njega)'' koje je održala mr. sc. Draga Krpan-Lisica umirovljena djelatnica Zavoda za fiziku Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu, saznali smo brojne i neobične priče. Kroz  šetnju splitskom prošlošću zorno smo upoznali građevine koje  nam zanimljivo pričaju o prošlosti grada, o životu naših prethodnika i o vidljivim rezultatima nji­hova djelovanja.

Ovim putem zahvaljujemo profesorici i svima koji su se odazvali našem pozivu.