Postani PLIVIN stipendist - pitanja i odgovori

Tko može postati PLIVIN stipendist?

Ukoliko ste redovan student ili studentica koji su ak. god. 2020./2021. upisali 2. godinu diplomskog studija (5. godina integriranog preddiplomskog i diplomskog studija) sljedećih fakulteta:
  • Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta,
  • Prirodoslovno- matematičkog fakulteta (studij Kemije),
  • Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije,
  • i ostalih fakulteta u Republici Hrvatskoj koji izvode navedene programe,
te imate prosjek ocjena za vrijeme cjelokupnog studiranja 4.0 ili više, možete se prijaviti za dobivanje PLIVINE stipendije.
Koliki je novčani iznos stipendije?
Stipendisti primaju mjesečnu stipendiju u iznosu od 2 000 kn.
Kako se isplaćuje stipendija?
Stipendija se isplaćuje na račun studenta redovnim mjesečnim uplatama.
Kako se prijaviti?
Pošaljite prijavu i životopis putem LINKA ZA PRIJAVU
Prijava treba sadržavati vaš životopis, studentski status, godinu studija i prosjek ocjena.
Do kada se zaprimaju prijave?
Prijave se zaprimaju najkasnije do 27. prosinca 2020.

IASTE - Natječaj za plaćene stručne prakse

IAESTE poziva sve studente da se prijave na Natječaj za plaćene stručne prakse koji je otvoren od 26. listopada do 18. prosinca 2020.
Pravo prijave na Natječaj imaju redovni i izvanredni studenti koju su, u trenutku objave Natječaja, upisani u najmanje drugu godinu sveučilišnog ili stručnog preddiplomskog studija.

Prijave se zaprimaju putem obrasca na www.iaeste.hr, a potrebna dokumentacija za prijavu je:
  • · životopis,
  • · potvrda o statusu studenta (izdana od strane matičnog fakulteta ili putem portala e-građani),
  • · prijepis ocjena svih položenih ispita i ostvarenih ECTS bodova na svim razinama visokoškolskog obrazovanja,
  • · dokument kojim se dokazuje znanje engleskog jezika (vidljivo na prijepisu ocjena) i
  • · potvrda o uplati troškova administracije Natječaja u iznosu od 75,00 HRK
Odgovore na sva dodatna pitanja potražite na adresi elektroničke pošte split-exchange@iaeste.hr.

Nacionalni program stipendiranja „Za žene u znanosti“ 2021.

L'Oreal Adria i Hrvatsko povjerenstvo za UNESCO pri Ministarstvu kulture i medija, uz pokroviteljstvo Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti i Rektorskog zbora Republike Hrvatske, petnaestu godinu zaredom objavljuju natječaj za Nacionalni program stipendiranja „Za žene u znanosti“. U ovoj jubilarnoj  godini nove četiri mlade hrvatske znanstvenice bit će nagrađene stipendijama u vrijednosti od 5.000 € (u kunskoj protuvrijednosti).
l unesco      Natječaj je otvoren od 9. studenoga do 4. prosinca 2020. godine, a prijaviti se mogu sve znanstvenice na posljednjoj godini doktorskog studija koje su mlađe od 35 godina te čiji je istraživački rad prijavljen u znanstvenim institucijama Republike Hrvatske.
Za stipendiju Nacionalnog programa L'Oreal-UNESCO „Za žene u znanosti“ 2021. mogu se prijaviti znanstvenice koje:

PROGRAM STIPENDIRANJA ZA INŽENJERKE „GROWWW FEMALE ENGINEERS SCHOLARSHIP PROGRAMME“

FEMP vizual• Studentice iz Hrvatske, Mađarske, Slovačke, Poljske, Austrije, Pakistana i Češke mogu se prijaviti za MOL-ov program stipendiranja studentica tehničkih, tehnoloških i znanstvenih studija.

• Tri najbolje kandidatkinje bit će nagrađene stipendijom u iznosu od 3.000 eura te će imati priliku za početak karijere u jednoj od najvećih regionalnih naftnih korporacija.

• Rok za podnošenje prijava za program je 15. prosinca 2020.