Maraton karijera - predavanje „Znanost kao karijera“

Centar za razvoj mladih organizira projekt pod nazivom Maraton karijera. Riječ je o skupu predavanja i radionica kojima se okupljaju stručnjaci i uspješni ljudi iz različitih područja s ciljem osvješćivanja studenata o mogućnostima i prilikama koje mogu ostvariti nakon završetka fakulteta. Samim time, ideja je da se predavači vraćaju upravo na fakultet s kojeg su krenuli u poslovni svijet, te studentima predstave svoj put „od faksa do karijere i natrag“, kako glasi sami slogan događaja. Maraton karijera uspješno se održao tri godine zaredom na različitim fakultetima, a zbog epidemiološke situacije, četvrto izdanje održat će se online.
Predavanje na temu „Znanost kao karijera" planirano za 26. svibnja u 19:00 sati, održat će bivša studentica i sadašnja zaposlenica Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu – dr. sc. Antonia Ressler, dobitnica prestižne stipendije L´Oreal-UNESCO „Za žene u znanosti“.