Studentica KTF-a Nikolina Pervan najbolja na Međunarodnom skupu studenata tehnologije (MSST XIII.)

Nikolina Pervan, studentica diplomskog sveučilišnog studija Kemijska tehnologija, Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu sa svojim znanstvenim radom pod nazivom "Allium Cepa L.: Mikrovalovima potpomognuta ekstrakcija vs. hidrodestilacija" osvojila je prvo mjesto u kategoriji Kemijska tehnologija na Međunarodnom skupu studenata tehnologije (MSST XIII.) koji se održavao od 28. listopada do 2. studenog 2018. na Tehničkom fakultetu u Novom Sadu, Srbija. Znanstveni rad na skupu predstavila je i studentica Leonora Hibić – Burtina, također studentica diplomskog sveučilišnog studija Kemijska tehnologija. Cilj skupa je suradnja studenata tehnoloških fakulteta s područja Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Slovenije i Makedonije. Tijekom skupa studenti su imali priliku slušati predavanja profesora s Tehnološkog fakulteta Novi Sad, te gostiju predavača iz raznih struka. Posjetili su tvornicu proizvodnje bučinog ulja "JS&O d.o.o." u Novom Miloševu. S ponosom čestitamo kolegici Nikolini Pervan na uspjehu kao i mentoru izv. prof. dr. sc. Ivici Blaževiću, a zahvaljujemo Azri Đulović, mag. chem. na stručnoj pomoći te Studentskom zboru Sveučilišta u Splitu na financijskoj potpori.