Susret studenata KTF-a s inženjerima INA Rafinerije nafte Rijeka

Napisao/la Marika Grubišić on .

Već treću godinu za redom u sklopu predavanja iz predmeta Tehnološki procesi organske industrije imali smo čast ugostiti stručnjake iz INA Rafinerije nafte Rijeka, rukovoditelja proizvodnje Nikolu Praštala, mag. ing. mech., rukovoditeljicu grupe postrojenja A (atmosferska i vakuum destilacija, proizvodnja komponenti za motorne benzine) Kristinu Knezović, mag. ing. cheming., rukovoditelja dorade Roberta Koprivnjaka, dipl. ing. strojarstva te rukovoditeljicu upravljanja sigurnošću procesa Katju Cvitanović, dipl. ing. kem. teh. Predstavili su studentima proizvodne procese i organizaciju rada rafinerije te  budući razvoj rafinerije usmjeren ka učinkovitijem iskorištavanju teških frakcija nafte i proizvodnji zelenog vodika. Osim studenata prijediplomskog studija Kemijska tehnologija, smjer Kemijsko inženjerstvo, koji u sklopu programa predmeta stječu znanja o rafinerijskoj proizvodnji, predavanju su prisustvovali i studenti drugih studija. Imali su priliku uvidjeti povezanost kemije, kemijskog inženjerstva i zaštite okoliša u tako složenim proizvodnim postrojenjima kao što je rafinerija. Također, čuli su o mogućnostima zapošljavanja u INA Rafineriji nafte Rijeka. Saznali su koje bi kompetencije i vještine trebali steći tijekom svog obrazovanja, ali isto tako što im Rafinerija nudi kako bi se usavršili i bili sposobni odgovoriti na sve zahtjeve svojih budućih radnih mjesta.
Osobito nam je zadovoljstvo istaknuti da su Katja Cvitanović i Kristina Knezović svoje akademsko obrazovanje stekle na Kemijsko-tehnološkom fakultetu u Splitu. Njihove uspješne karijere potvrda su kvalitete obrazovanja koje se može steći na našem fakultetu.

Predmetni nastavnik:
prof. dr. sc. Nataša Stipanelov Vrandečić