Raspisivanje natječaja - poslijedoktorand u Zavodu za organsku kemiju i laborant u Odsjeku za kemiju

SVEUČILIŠTE U SPLITU
KEMIJSKO-TEHNOLOŠKI FAKULTET
raspisuje
za izbor:
Ad 1.) - jednog izvršitelja (m/ž) na radno mjesto I. vrste u suradničko zvanje i odgovarajuće radno mjesto poslijedoktorand za znanstveno područje: Prirodne znanosti, znanstveno polje: Kemija, grana: Organska kemija, za rad u Zavodu za organsku kemiju, na određeno vrijeme u punom radnom vremenu
Pristupnici, osim općih uvjeta utvrđenih Zakonom o radu (NN 93/14, 127/17, 98/19), moraju ispunjavati i uvjete utvrđene odredbama Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 02/07, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14, 60/15, 131/17).
Uz potpisanu prijavu na natječaj, pristupnici su dužni priložiti u tiskanom obliku i na CD-u:
  1. životopis
  2. preslik diplome o stečenom doktoratu znanosti
  3. prikaz znanstvene, nastavne odnosno stručne djelatnosti, popis radova, radove, odnosno separate radova relevantnih za izbor te drugu odgovarajuću dokumentaciju o ispunjavanju uvjeta za izbor
  4. rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije za pristupnike koji su kvalifikaciju stekli u inozemstvu
  5. dokaz o znanju hrvatskog jezika (C2-napredno znanje) za pristupnike koji su strani državljani
Rok za podnošenje prijave je 30 (trideset) dana od dana posljednje objave natječaja.

Ad 2.) - jednog izvršitelja (m/ž) na radno mjesto III. vrste – laborant u Odsjeku za kemiju, na određeno vrijeme u punom radnom vremenu, do povratka na rad privremeno nenazočne zaposlenice, uz probni rad od 3 mjeseca
Pristupnici, osim općih uvjeta utvrđenih Zakonom o radu (NN 93/14, 127/17, 98/19), moraju ispunjavati i posebne uvjete:
  1. SSS kemijskog smjera
  2. napredno znanje rada na računalu
Uz potpisanu prijavu na natječaj pristupnici su dužni priložiti:
  1. životopis, preslik svjedodžbe o srednjoškolskom obrazovanju
  2. dokaz o znanju rada na računalu (preslik indeksa, svjedodžbe srednje škole, uvjerenja ili odgovarajuće potvrde)
  3. rješenje o priznavanju inozemne obrazovne kvalifikacije za pristupnike koji su kvalifikaciju stekli u inozemstvu
  4. dokaz o znanju hrvatskog jezika (C2-napredno znanje) za pristupnike koji su strani državljani
Rok za podnošenje prijave je 8 (osam) dana od dana posljednje objave natječaja.
***********
S pristupnicima Ad 1.)Ad 2.) koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja provest će se razgovor.
S pristupnicima Ad 2.) koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja može se provesti provjera znanja i sposobnosti bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta putem pisane provjere znanja. Svi podaci o pisanoj provjeri znanja objavit će se na službenoj mrežnoj stranici Fakulteta https://www.ktf.unist.hr/index.php/natjecaji/natje%C4%8Daji najmanje 5 dana prije održavanja. O mjestu i vremenu održavanja provjere pristupnici će biti obaviješteni elektroničkom porukom na adresu elektroničke pošte koju navedu u prijavi.
Ukoliko pristupnik ne pristupi razgovoru ili pisanoj provjeri znanja smatrat će se da je povukao prijavu na natječaj.
Pristupnici, koji se na temelju posebnih propisa pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju, obvezni su u prijavi na natječaj, pozvati se na to pravo, te priložiti sve dokaze koje posebni propisi propisuju za ostvarivanje tog prava. Takvi pristupnici ostvaruju prednost pri zapošljavanju u odnosu na ostale pristupnike, samo pod jednakim uvjetima. Za pristupnike koji se u prijavi na natječaj pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN 121/17), popis dokaza potreban za ostvarivanje tog prava dostupan je na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843
Podnošenjem prijave na natječaj, pristupnici natječaja izričito su suglasni da KTF kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog  postupka, sukladno Općoj uredbi o zaštiti podataka (Uredba EU 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća), Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/18) i drugim pozitivnim propisima.
Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja, podnose se neposredno ili poštom na adresu: Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu, Ruđera Boškovića 35, 21000 Split, s naznakom „Za natječaj“.
Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati, niti će se podnositelji nepotpunih prijava pozivati na dopunu prijave.
O rezultatima Natječaja pristupnici će biti obaviješteni u zakonskom roku.