Održana radionica: Otvoreni pristup

Napisao/la Maja Donkov on .

Održana radionica: Otvoreni pristup

U organizaciji Sveučilišne knjižnice u Splitu i u suradnji s Knjižnicom Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu, u sklopu provođenja strategije splitskog sveučilišta o promicanju Otvorene znanosti, u srijedu, 09. prosinca na našem  se fakultetu, u učionici C611 s početkom u 10 h, održala radionica za znanstveno - nastavno osoblje KTF-a o načinu i uvjetima pod kojima se u fakultetski digitalni repozitorij kao cjeloviti tekstovi mogu pohraniti tzv. "post-print" verzije znanstvenih radova.

Radionicu “Otvoreni pristup” vodile su Ljiljana Poljak Bilić, diplomirana knjižničarka iz Matične službe za istraživanje i razvoj Sveučilišne knjižnice u Splitu, koordinatorica za istraživačke podatke i RDA aktivnosti. Ljiljana Poljak uključena je u projekt reSEArch-EU kao Open Research Data Officer te je članica Radne skupine za istraživačke podatke i Radne skupine za autorska prava u Dabru. Maja Donkov diplomirana knjižničarka, voditeljica Knjižnice Kemijsko-tehnološkog fakulteta te administrator Repozitorija Kemijsko-tehnološkog fakulteta u Splitu Dabar, Hrvatske znanstvene bibliografije CROSBI i Baze podataka projektinih aktivnosti u znanosti i visokom obrazovanju RH POIROT.