Festival znanosti 2015

Poštovani,
Izađimo u grad na Festival znanosti – ostao je glavni moto ove manifestacije, koja će se  održati od 20. do 25. travnja.  Središnja tema Festivala znanosti 2015. godine  je  „Sunce“, a sve o toj zvijezdi i nizu drugih zanimljivih tema javnosti bit će prezentirano nizom aktivnosti - diskusijama, radionicama, znanstvenim kafićima, tribina,pokusima, izložbama, koje će znanost prikazati na popularan, veseo i svakome razumljiv način.
Sve detalje i informacije možete vidjeti u PROGRAMU FESTIVALA ZNANOSTI ZA 2015. GODINU
Svečano otvaranje Festivala uz pregršt demonstracija i radionica održat će se 20. travnja, s početkom u 11 sati u Galeriji umjetnina.
Festival znanosti je manifestacija kojoj je cilj približiti znanost javnosti, odnosno informirati javnost o aktivnostima i rezultatima u području znanosti, poboljšati javnu percepciju znanstvenika te motivirati mlade ljude i djecu za istraživanje i stjecanje novih znanja.