Ecotrophelia Hrvatska

U Zagrebu je 12. lipnja 2018. održano 5. nacionalno studentsko natjecanje u kreiranju eko-inovativnih prehrambenih proizvoda, Ecotrophelia Hrvatska (http://www.efos.unios.hr/ecotrophelia-hrvatska-2018/).
Kemijsko-tehnološki fakultet u Splitu predstavljale su studentice treće godine prve generacije preddiplomskog studija Prehrambena tehnologija. Tim su, zajedno s koordinatoricom Glorijom Granić, činile Anđela Dugandžić, Anita Klanac, Marina Smoljo i Viktorija Botić. Podršku pri radu pružile su im doc. dr. sc. Danijela Skroza, doc. dr. sc. Ivana Generalić Mekinić i izv. prof. dr. sc. Vida Šimat. Cilj natjecanja je poticanje studentske inovativnosti i kreativnosti, stvaranje novih eko-inovativnih proizvoda temeljenih na studentskim idejama te njihov plasman i promocija na nacionalnom i europskom tržištu. Stvaranje i realizacija ideje predstavlja sinergiju svih znanja i vještina stečenih tokom studija, te su u konkurenciji od sedam prijavljenih timova studentice našeg fakulteta izborile drugo mjesto. Stručnu ocjenjivačku komisiju činili su predstavnici prehrambenih industrijskih i proizvodnih poduzeća zajedno sa profesorima, znanstvenicima i istraživačima iz struke. Studenti s Prehrambeno-tehnološkog fakulteta u Osijeku zauzeli su prvo, a studenti sa Sveučilišta u Zadru s odjela za agronomiju, treće mjesto.