Znanost i strojevi - virtualna izložba Europske knjižnice

Napisao/la Jadranka Vučak on .

Europska knjižnica (The European Library) objavila je novu virtualnu izložbu Science & Machines (Znanost i strojevi). Na izložbi su predstavljena brojna znanstvena i tehnološka postignuća 19. i 20. stoljeća. Dostupno je više od 600 djela, zemljopisnih karata, fotografija i videozapisa. U izradi izložbe sudjelovale su 21 nacionalna, sveučilišna i znanstvena knjižnica iz 17 europskih zemalja.
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, u suradnji s knjižnicom Geofizičkog odsjeka Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na izložbi je predstavila vrijedna hrvatska znanstvena postignuća: zbirke Djela Dragutina Gorjanovića-Krambergera, Flora Croatica te Ostavština Andrije Mohorovičića.