Prvi obranjeni doktorat u Hrvatskoj putem interneta

Napisao/la Jadranka Vučak on .

Iva Nenadić i Mario Munta ovih su dana obranili svoje doktorske disertacije na potpuno novi način, zbog pandemije koronavirusa, a sve se odvijalo putem aplikacija. Nakon nešto više od dva sata, koliko je trajala cijela procedura i njezino izlaganje, Iva Nenadić je dobila titulu doktorice te postala vjerojatno prva osoba u Hrvatskoj kojoj je to uspjelo preko internetske veze.

Doktorandica je najprije uputila pismeni prijedlog na adresu Sveučilišta u Osijeku, koje ga je vrlo brzo i prihvatilo. Odbrana se odvijala preko aplikacije Zoom, koja ima najbolje tehničke funkcionalnosti za situacije poput ove zbog toga što omogućuje prikaz PowerPoint prezentacije. 13 dana ranije bio je isti scenarij kojeg je prolazio i Mario Munta, također asistent na FPZG-u, konkretno na Odsjeku za javne politike, menadžment i razvoj. On je 17. ožujka postao doktor politologije na Srednjoeuropskom sveučilištu u Budimpešti. Obrana je trajala tri sata, a odvila se preko aplikacije Bluejeans.

Izvor: Info AcademLink, 7. 4. 2020.