Objedinjena pretraga svih baza podataka

Napisao/la Maja Donkov on .

Izdavač EBSCO Information Services omogućio je korištenje aplikacije EBSCO Discovery Service (EDS) svim hrvatskim sveučilištima. EDS je sučelje za objedinjeno pretraživanje elektroničkih izvora: baza podataka s nacionalnom licencom i baza podataka koje pojedina sveučilišta plaćaju iz vlastitih sredstava. EDS mogu koristiti svi pripadnici sveučilišne zajednice i znanstvenih institucija: studenti, nastavnici i zaposlenici. Korištenje je omogućeno direktno s računala u institucijama, te logiranjem AAI@EduHr identitetom za pretraživanje izvan sustava.Putem Portala elektroničkih izvora Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu moguće je u padajućem izborniku pristupati elektroničkim izvorima svakog od osam sveučilišta, Institutu Ruđer Bošković te Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Za sva pitanja možete se direktno obratite gospodinu Daliboru Paraću na e-mail: dparac@EBSCO.COM.

Izvor: Portal Sveučilišne knjižnice u Splitu