Organska sinteza: Promjena termina ispita

Napisao/la Ivica Blažević on .

Ispit iz Organske sinteze, umjesto u 10:00 u predavaonici F406, održat će se u 8:00 u predavaonici F402.
Molim studente koji pristupaju ispitu da potvrde svoj izlazak na email blazevic@ktf-split.hr
Izv. prof. dr. sc. Ivica Blažević

Vježbe iz organske kemije (razlikovna godina)

Napisao/la Ivica Blažević on .

Obavještavaju se studenti preddiplomskog studija Kemijske tehnologije, Razlikovne godine da “Vježbe iz organske kemije” započinju 21. siječnja 2019. godine (ponedjeljak) u laboratoriju F503. Studenti su dužni na vježbe donijeti mantil, skriptu, bilježnicu, papirnate ubruse i rukavice. Prvi kolokvij obuhvaća gradivo od 108. do 110. stranice “Priprava tert-butil klorida") iz “Praktikuma za organsku kemiju”, Radonić, Jerković. Skripta se nalazi na web stranicama fakulteta (knjižnica-recenzirani materijali; potrebno se prijaviti sa korisničkim imenom i lozinkom).

Popis vježbi:
Vježba 1. Priprava tert-butil klorida                       Ponedjeljak       21. 1.     8:00-13:00
Vježba 2. (1. dio) Priprava fenola    (isti dan kao i vježba 1.,  ponedjeljak  21. 1.)
Vježba 3. Priprava butan-2-ona                             Utorak                 22. 1.     12:00-14:00
Vježba 2. (2.dio) Priprava fenola                           Srijeda                 23. 1.     8:00-14:00
Vježba 4. Tankoslojna kromatografija. Kromatografija na stupcu. FTIR analiza odabranih primjera iz sinteze (određivanje funkcijskih skupina).      - dogovor s voditeljem vježbi (četvrtak, 24.1.)

Voditelj vježbi: Dina Vlajčević, mag. chem. ( vlajcevicdina@gmail.com )

Prisustvovanje vježbama je obavezno!
Za sva daljnja pitanja molim da se obratite voditeljici vježbi.

Izv. prof. dr. sc. Ivica Blažević

Početak predavanja iz Organske kemije (PKT, PPT)

Napisao/la Ivica Blažević on .

Obavještavaju se studenti preddiplomskog studija 2. godine (PKT-KI, ZO, razlikovna i PPT) da će predavanja započeti  u utorak 09.10. u predavaonici E402 (umjesto u A02).
Izv. prof. dr .sc . Ivica Blažević

Ispit iz Organske kemije (PKT)

Napisao/la Ivica Blažević on .

Molim sve studente koji izlaze na ispitni rok 28. 8. da jave na email do ponedjeljka u 12:00 koji dio ispita izlaze kako bi se isti mogao pripremiti. Ispit će se održati od 10 - 12 h u predavaonici F 402.
Usmeni dio ispita za studente koji su položili pismeni dio održat će se u srijedu prema rasporedu koji će biti naknadno objavljen.
Izv.  prof. dr. sc. Ivica Blažević